IKEA - propagace kolekce pomocí Instagramu

Instagram greenNa Instagramu lze zvednout povědomí o vaší značce a zvednout návštěvnost webu či e-shopu. IKEA však přišla s novinkou. Pro prodej použila místo klasického webu takzvaný "Instagram web".

Marketing na Instagramu není žádnou novinkou. Velké množství firem pomocí Instagramu dokázalo úspěšně zvednout povědomí o produktu. Ruská pobočka IKEA však přišla s originálním nápadem. Vytvořila několik (hodně) Instagram účtů ke každému produktu z jejich nové kolekce IKEA PS 2014 a u každého z nich přidala několik fotek včetně ceny, dalších informací a odkazem na web.

Jak ale dokáží uživatelé najít všechny tyto produkty? Stejně jako na klasické webové stránce máte několik úrovní (hlavní stránka - kategorie - nižší kategorie...), IKEA na Instagramu má základní účet @ikea_ps_2014, na kterém naleznete základní kategorie. Například židle, stoly, světla a další. Po zobrazení obrázku vidíte na fotce produkty, které jsou označeny jako lidé na Instagramu. Po rozkliknutí se už dostáváte na konkrétní profil produktu, ve kterém naleznete cenu, krátké video, fotografie a další informace. Pokud na konkrétním profilu (například bílá lampička) kliknete na označení, zobrazí se vám fotografie od majitelů konkrétní věci. To totiž IKEA ve svém videu propaguje. Pokud totiž někdo označí jejich produkty na fotkách, uvidí je další lidé, kteří se mohou dostat k dalším produktům a hlavní stránce.

 

Tento projekt si zobrazíte pouze na telefonu, na webu je díky označením prakticky nefunkční. Nevýhoda to rozhodně není, pouze malé procento lidí používá Instagram na webu, většina je na svém mobilním zařízení.

Osobně to považuji za geniální nápad. Jen čas uvidí, jak moc bude úspěšný a jestli se do budoucna vyplatí. Zatím však vypadá, že je projekt na dobré cestě. Hlavní účet měl během chvíle 19 tisíc followerů a jednotlivé produkty klidně i 600 likes na fotku. Nyní, po dalším půl roce, se čísla zvětšila ještě trochu více. Ač už IKEA tento nápad nijak nepropaguje a neupdatuje, v době kdy účet tvořili,  měl slušný dosah. Pokud se podíváte do označení produktů, hodně lidí už zakoupené věci vyfotilo a označilo. Samozřejmě, že projektu pomohly i články na serverech jako Mashable a další, ale i tak je to na projekt pouze pro ruské občany slušný úspěch. Podobnou kampaň nedávno udělal i Mercedes-Benz.

IKEA PS Instagram Website from Instinct on Vimeo.

zdroj: Mashable

5 základních tipů pro úspěšný marketing na Instagramu

Pokud chcete začít propagovat vaši značku a její příběh na Instagramu, měli byste mít nějakou představu, jak bude vypadat profil, feed a další detaily. Nemusíte se přesně řídit nějakými pravidly, ale je dobré se držet alespoň několika základní bodů. Nyní se podíváme na 5 tipů, jak se vypořádat s fotografiemi a jak přistupovat k vašemu feedu.

Read More

Proč je někdy facebook reklama špatná investice pro menší firmy  -  a proč je Instagram lepší

Na Facebooku si můžete cíleně zaplatit propagaci. Uživatelé uvidí reklamu ve svém newsfeedu a to je možná dovede na vaši Facebook stránku, kde se dozví o vaší firmě a možná se i dostanou na webové stránky. Jak se však Elan Dekel přesvědčil, nemusí to být ta nejlepší volba pro marketing u malých firem.

Read More

Selfies řeknou více než tisíc slov  -  aneb jak posloužíte marketingovým firmám

Jak se ukázalo, selfies jsou středem zájmu marketérů. Podle odhahu sdílí spotřebitelé kolem 1,8 miliardy fotografií za den. Ohromné množství, ze kterého ukrajují velkou část koláče i selfies. Při prozkoumání vašich fotografií za posledních pár měsíců/let dokáže většina lidí zjistit alespoň vaše základní zájmy. Jste sportovec? Rádi vaříte? To vše lze většinou velmi jednoduše zjistit.

Read More