Anglie 2017 - Seven Sisters

DSC05502.jpg

Vrchol našeho výletu. Seven Sisters. Na tohle jsme se všichni těšili. Bylo to náročnější, než jsme čekali, ale nezklamalo nás to. Máme z tohohle výletu super historku i fotky!

Seven Sisters je větší skupina křídových útesů mezi městy Seaford a Eastbourne. které jsou sočástí národního parku Seven Sisters Country Park. Občas sem prý jezdí filmaři, když nechtějí točit na známějších doverských Bílých útesech.

Počasí nám ten den moc nepřálo a už v Brightonu lehce pršelo. Kubovo kamarádka nám řekla, že jsme blázni, když chceme jít na útesy. Prý je tam počasí tak 5x horší než normálně u pobřeží. (Spoiler alert: měla pravdu). To nás ale nezastavilo. Přímo v autobuse jsme si ve dvojicích koupili za 8,40 liber celodenní jízdenku pro dva lidi, takže na člověka cca 125 korun na autobusy po centru + celém okolí Brightonu & Hove. Seven Sisters jsou totiž vzdálené asi hodinu a půl autobusem číslo 12 nebo 12A z centra Brightonu do zastávky East Dean Garage. A tam jsme také dojeli. Ze zastávky je to k útesům pěšky asi 20 minut. No. Jenže... on byl šílenej slejvák. Fakt jako dost a to jsem toho na svých cestách po Evropě zažil fakt hodně. Malé kapky vody nám v obrovské rychlosti švihali do obličeje a prodírali se ne zcela vodotěsným oblečením. Po 20 minutách cesty jsme úplně promočení a trochu naštvaní dorazili k útesům. Ale všechny tyhle naše problémy zmizely po pohledu z útesů. Sice stále pršelo (méně) a foukal prudký vítr, ale ta atmosféra, za to by se nemuselo stydět ani Švýcarsko. Jakmile jsme se z té krásy vzpamatovali, začali jsme fotit a natáčet. Díky dešti jsme měli útesy jen pro sebe.

Po hodině na místě a promrzlých kostech jsme došli k pár set metrů vzdálenému majáku. Promočení už jsme to chtěli zabalit. Rozešli jsme se směrem k zastávce z druhé strany, ale najednou začalo vykukovat sluníčko a počasí se za 5 minut brutálně změnilo. Tohle prostě žeru. Z posledních chvil jsme ještě chvíli zvládli fotit. Jenže vyčerpání a level promočení už byl takový, že jsme začali hledat cestu zpět. Autobus? Nejede. Sakra. Tak pěšky přes 30 minut v promočených hadrech na bus, tam počkat a pak hodinu a půl do Brightonu a dalších 20 minut ze zastávky na ubytko. A nějak nešlo o nás, ale spíš o holky, které se statečně držely, ale únava už na nich byla hodně vidět.

Jdeme si tedy unaveným tempem po silnici směrem k autobusu. A najednou vedle nás zastaví pán ve starším Fordu. Krásným starším anglickým přízvukem se nás zeptá, kam jedeme a jestli nepotřebujeme svézt. Říkáme, že by to bylo fajn, že jdeme do East Dean na zastávku. Pán otevře dveře a říká, že nás hodí. (V tu chvíli jsem si vzpomněl, jak jsme s Pavlem Daňkem jeli v Českém Švýcarsku a také šíleně pršelo. Nějaká paní stopovala asi 10km od města, také promočená na kost. Řekl jsem si, že jí tam nenechám, tak jsme ji nakonec hodili až do města, kde nám poděkovala. Jsem rád, že se mi to takto vrátilo, zrovna v Anglii.).

DSC05607.jpg

No, každopádně, o půl hodiny později už jsme na cestě do Brightonu, ale stále u pána v autě, který se rozhodl, že nás hodí až do města (hodinu a půl od jeho domova)! Řekl nám o sobě, že je překladatel a jelikož pracuje z domova a chtěl se zrovna provětrat, jel na Seven Sisters (to by se mi taky líbilo). Povídal celou cestu. Upřímně jsem dlouho neslyšel člověka s takovým přehledem o světě a své zemi. Rozebíral Brexit, Euro, ekonomiku a další věci. Všechno dávalo smysl a na všechno měl zajímavý pohled. Pak nás s úsměvem vyhodil v centru Brightonu a my mu asi 10x poděkovali, že nás zachránil a popřáli krásný den.

Večer už jsme fotit nešli, udělali jsme si večeři a šli spát, byli jsme šíleně utahaní. A tímhle končí i výlet do Anglie. Druhý den jsme se přesouvali do Cambridge (4 hodiny v autobuse, z toho 3 hodiny v pátečení zácpě Londýna - TIP: pokud chcete být v pátek rychle pryč z Londýna, kupte si 3x dražší vlak)., Tam jsme strávili noc u moc milé Barči sestřenky a jejího manžela, vojáka z letectva. Pověděl nám o své práci, ukázal fotky a popovídali jsme si o dronech. Druhý den nás hodil na Stansted a my o pár hodiny později přistáli v České republice.

NAŠE SESTAVA V ANGLII:

www.instagram.com/barunkaga

www.instagram.com/adellaen

www.instagram.com/bobusak

VIDEO BY @AdellEn