Anglie 2017 - Brighton den první

United Kingdom 2017 - Brighton

United Kingdom 2017 - Brighton

První článek z Anglie byl takový rozjezd. Jestli to vůbec někoho bude zajímat. Jestli mě to bude bavit. A nakonec jo. Je to takovej super únik od reality, srovnání zážitků v hlavě a vzpomínání na pěkný momenty. A taky možnost, jak vám ukázat fotky, které byste jinak na Instagramu neviděli. Tak jo, takže Brighton.

Člověk by řekl, že bude těžký dostat se z Londýna do Brightonu. Ale to je jenom ta iluze člověka z jiné země, protože do Brightonu se dostanete za hodinu vlakem z London Victoria. Pokud vám nezáleží na čase odjezdu, vyjde vás jedna cesta kolem 350 korun, když budete chtít jet v určitý čas, může se cena vyšplhat až na 900 korun.

Po příjezdu do Brightonu vás přivítá krásné moderní nádraží a milí lidé všude, kam se podíváte. A když nad tím zpětně přemýšlím, tohle nádraží by bylo skvělé místo na nějaké focení. My však plni očekávání zamířili rovnou k moři, což je od nádraží tak 15 minut pěšky.

Vítr se postupně stupňoval. Teplota klesala. A lidé chodící proti nám nosili pouze mikiny. My suveréně v zimních bundách. No co, máme rádi teplo. Větší sranda je, že po příchodu k moři se vám účes promění na něco vzdáleně připomínající vlasy Střihorukého Edvarda. Ale to je vám jedno, protože vy cítíte krásný svěží vzduch od moře, vidíte jak si vás se zájmem prohlíží každý racek a pod nohami máte příjemné kamínky, které vás dovedou až k okraji moře, které většinu času hází na pobřeží jednu vlnu za druhou. Prohlédli jsme si i známé Brighton Palace Pier a řekli si, že sem druhý den musíme znovu jen s foťáky.

DSC04865.jpg

U mola jsme se unavili tak, že jsme šli rovnou na ubytko. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. Barča měla zamluvené Airbnb pro 4 lidi, víc jsem nevěděl. Po příchodu jsme byli překvapeni, protože nás přivítal nádherný a útulný byteček. Dovedl bych si v něm představit žít. Mám rád malé věci, takže nějaká velká vila mě neohromí, ale tohle, to mi zůstane v paměti dlouho. A hostitelka Sára měla všechno profi připravené, dokonce jsme navíc dostali sušenky s náplní na rozpečení. Boží. Každopádně tady máte odkaz na Airbnb (jsou tam i fotky), kdybyste se tam taky chtěli vydat. Fakt doporučuju. Jako bonus byl místní obchod Sainsbury's, který jsme měli vzdálený asi 5 minut pěšky. Nakupovali jsme tam všechno jídlo a ujížděli na jejich donutech. Takovej krátkém úvod do Brightonu máte za sebou a úvodní fotky taky. Ta největší sranda však bude v dalších dvou článcích. Tam budete mít už větší porci fotek, který mě nejvíce baví.