Anglie 2017 - Londýn

DSC04723.jpg

Asi to zažil každý: ‚‚hele levné letenky do Londýna, jedeme''. Jenže já to měl trochu jinak, Barča a Adél chtěly jet do Anglie točit video, tak si už před nějakým časem koupili letenky pro 4 lidi. Jenže dva lidi holkám vypadli, tak je napadlo, že bych mohl jet s nima. Z Ostravy to ještě vycházelo na 800 korun, tak jsem neváhal, v Anglii už jsem nějaký ten čas nebyl.

Hurá do Londýna

Klasicky když jedu na výlet, plánuju si hodně věcí dopředu. Ale tady to bylo v režii holek, takže jsem si spíš užíval volnost a ne tolik zařizování. Holky chtěly mít dva dny v Londýně, pak několik dní v Brightonu a poslední den kousek od Cambridge na přespání před letem. Jako první jsme booknuli Airbnb v Londýně, kousek od Hydeparku. Ubytko bylo víceméně jen tři postele a společná koupelna s kuchyní, víc jsme stejně nepotřebovali. Díky slevě nás vyšlo 2200 Kč na dva dny pro 3 lidi. Letadlo nám letělo do Stanstendu, čili hodinu a něco od Londýna. Z letiště jsme se svezli autobusem National Express, který stál 390 korun. Jízdenky si můžete koupit přímo na letišti, za hotové něbo kartou, stačí říct kam chcete jet - Google mapy vám i poradí spoj a zastávku.

Tak jo, dojeli jsme do Londýna, unavení jak psi jsme našli adresu ubytka a... nic. Navigace nás zavedla do dvora, kde mi příjemným anglickým přízvukem vynadal místní pán, co lezu někomu do bytu. Přečetli jsme si pak znova zprávu od paní domácí a došlo nám, že byt je trochu jinde. Po chvíli jsme už mačkali kód u dveří.

Druhý den - Primark a noční Londýn

Holky měly to-do list na tenhle den jasný - ráno nákupy v Primarku, potom jít natáčet noční Londýn. Primark jsem vynechal a nechal je jejich nákupní horečce (ne, fakt nechcete vědět, kolik utratily). Já se místo toho šel ráno projít do Little Venice (Malé Benátky), kterými procházi Grand Union Canal. Bylo pondělí ráno a v ulicích skoro nikdo, prostě boží. Když kouknete na fotky, uvidíte krásné male lodě zakotvené u kanálu, ze kterých se valil dým z jejich vnitřních kamen. Jeden pán byl velmi překvapen, že mám v ruce foťák a fotím si každou blbost. Delší dobu si měl prohlížel, pak ale jen mile pozdravil a zalezl něco kuchtit do své lodě. Bavilo mě to v Little Venice tolik, že jsem tam procházením strávil asi dvě hodiny.

Po návratu těch dvou shopaholiček jsme si uvařili těstoviny a připravili foťáky na večerní procházku. Vzali jsme to pešky, jelikož jsme si vše chtěli projít. Od Peddingtonu (čtvrť, kde jsme bydleli) jsme došli až k Hyde Parku, kde nás zaujala světla vycházející z atrakcí poutě Winter Wonderland. Po chvíli focení jsme došli uličkami až k London Eye. Chtěli jsme jít také k Big Benu, ale vzhledem k probíhající rekonstrukci jsme to vzdali. Naše cesty nás poté zavedli až k Trafalgar Square, kde se Barča pokoušela vyšplhat na jednoho ze 4 "Landseer Lions", což nás s Adél pobavilo a další turisty inspirovalo ke stejné akci. Pak jsme ještě chvíli fotili, došli si do Tesco Express na balení donutů a vody a šli zpátky. Totálně vyčerpaní jsme večer padli a už chtěli jen spát, iPhone mi ukazoval za tento den nachozených úžasných 17,8 km. No nic, teď spánek, další den nás čeká přesun do Brightonu. O tom v příštím článku. A spoiler alert - bylo to tam super!