Návod: Jak sdílet na Instagram fotky z počítače (Mac a Windows)

Jak sdílet fotky na Instagram z počítače

Teď si určitě myslíte, že si dělám legraci. Ale opravdu to nyní jde - nyní lze nahrávat na Instagram fotky z počítače. Ať už máte Mac či Windows, můžete sdílet vaši fotku na Instagram přímo z desktopu. A dokonce oficiálně, bez porušování pravidel Instagram. A stačí vám k tomu jen internetový prohlížeč. Jak na to?

Na začátku května 2017 udělal Instagram nepatrnou změnu, které si pravděpodobně moc lidí nevšimlo. Pokud se přihlásíte na Instagram v mobilním prohlížeči na telefonu, nově se vám zobrazí rozhraní jako v aplikaci, včetně možnosti zvěřejnění fotografie. Koukněte na screen.

Mnohým z vás jistě došlo, že když to jde na telefonu, tak to půjde i na počítači. A máte pravdu. Jde to vcelku jednoduše. Stačí mít prohlížeč, který vám umožní zobrazovat mobilní verzi webu. Pro tento návod si ukážeme dva vcelku oblíbené prohlížeče - Chrome a Safari.

Nejdříve tedy používanější Chrome. Návod lze použít jak pro Mac, tak pro Windows. Co tedy musíte udělat?

Návod pro Chrome (Mac/Windows)

 1. V Chrome Store si zdarma stáhněte a nainstalujte rozšíření ‚‚User-Agent Switcher for Chrome‘‘. Stačí jen v Chromu otevřít odkaz a kliknout na ‚‚Přidat do Chromu‘‘. (Rozšíření slouží pro přepínání mezi mobilními verzemi různých zařízení, například pro testování webů apod.).
 2. Doplněk máte nyní nainstalovaný a v Chromu vpravo nahoře se vám zobrazí v ikonka zloducha s brýlemi. Klikněte na ní a zvolte - iOS - iPad. Obnoví se vám váš současný panel.
 3. Na tomto stejném panelu jděte na stránky Instagramu a přihlaste se na svůj IG účet. Po přihlášení by se vám měla zobrazit stejná obrazovka, jako na telefonu.
 4. Klikněte na tlačítko Zveřejnit fotku, vyberte fotku z počítače, ořízněte ji, přidejte popisek a klikněte na tlačítko Sdílet. Hotovo.
 5. Až skončíte se sdílením, opět klikněte na ikonku zloducha s brýlemi a zvolte - Chrome - Default. (Toto děláte proto, abyste se vrátili do desktop režimu prohlížeče a načítalo se vám vše opět klasicky a ne mobilní verze).

Návod pro Safari (Mac/Windows)

 1. Otevřete Safari, klikněte v menubaru na - Safari - Předvolby.
 2. Klikněte na volbu Pokročilé (ozubené kolečko) a dole zvolte - Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář.
 3. Otevřete web Instagramu a přihlaste se.
 4. V menubaru máte nyní navíc položku ‚‚Vývojář’’. Na tu klikněte, dále pak - Identifikace prohlížeče a zde vyberte - Safari, iOS, iPad.
 5. Znovu se vám nahraje úvodní stránka Instagramu s vaším feedem a k tomu se zobrazí ikonky, mezi nimiž je uprostřed tlačítko Zveřejnit fotku.
 6. Klikněte na zmíněné tlačítko Zveřejnit fotku, vyberte fotku z počítače, ořízněte ji, přidejte popisek a klikněte na tlačítko Sdílet. Hotovo. (Narozdíl od Chromu zde nemusíte nic nastavovat zpět, stačí zavřít panel a Safari bude opět zobrazovat desktop verze webů = při dalších sdíleních fotek na Instagram pak musíte tento proces opět zopakovat)

To je vše. Instagram prozatím dovolí pouze takovéto omezené sdílení, ale i přes to se dá normálně sdílet, třeba na firemní profil. Zatím nepřidáte možnost sdílení na jiné sítě a možnost označení jiného účtu, ze screenshotu je patrné, že lze přidat pouze popisek. Uvidíme, jestli časem Instagram přidá do své mobilní verze i tyto funkce.