Instagram kopíruje další funkci Snapchatu - Geolokační samolepky

Jo, už je to tu zase. Instagram kopíruje další Snapchat funkci. Ale abych se přiznal, ani mi to nevadí. Tentokrát jsou to Geolokační samolepky v Instagram stories.

Instagram doposud umožňoval sdílet samostatně stickers (samolepky) a vedle toho vaši polohu (geolokaci). Naopak Snapchat už od srpna roku 2016 funkci geolokačních samolepek využívá. A o co se vlastně jedná? Geolokační samolepky - Geostickers - jsou barevné texty s obrázky propojené s GPS vašeho smartphonu. Při otevření samolepek si Instagram vyzvedne vaši polohu a pokud jste v oblasti napojené na konkrétní samolepku, automaticky vám nabídne personalizované samolepky pro vaše Instagram stories. Může se jednat o větší město nebo třeba o nějakou památku. Určitě to znáte ze Snapchatu. Co je však oproti Snapchatu jiné? V Instagramu se můžete prokliknout na onu konkrétní lokaci s feedem fotek (Instagram stories se tam nezobrazují).

V současné chvíli Instagram spustil geolokační samolepky ve dvou větších městech - jedná se o New York a Jakartu. Počítá se s tím, že se brzy tato nová funkce bude dostávat i do dalších měst. Jak dlouho to potrvá, než si najde cestu i do České republiky, to je prozatím ve hvězdách.

Jedná se o další zajímavou možnost, jak si uživatelé nebo značky mohou vyhrát s Instagram stories. Určitě je zde do budoucna i potenciál ze strany Instagramu tuto funkci zmonetizovat. Stačilo by nabídnout marktérům možnost vytvořit si pro nějaký event či místo svou nálepku s brandingem pro uživatele.

Co si o geolokačních samolepkách myslíte vy? Dejte mi vědět do komentářů.