Mladá generace v Americe odepsala Facebook, nyní vládne Instagram a Twitter

Teenageři v Americe mají nové favority. Jejich nejoblíbenější sociální síť je Instagram, následuje Twitter a Facebook je až třetí. Vyplývá to z průzkumu od investiční banky Piper Jaffray. Survey and picture by Piper Jaffray

Více jak 9 z 10 amerických teenagerů používá pravidělně sociální sítě. V průzkumu se společnost také zaměřila na vývoj mezi jarem 2014 a současným podzimem 2014. Twitter v popularitě jen lehce oslabil, avšak Facebook a Google+ dramaticky klesali. Instagram si jako jediná sociální síť udržela kladný vývoj. Nyní Instagram v Americe používá přibližně 76 % teenagerů. Úpadek Facebooku o 27 % je až překvapivě velký. Do položky Other patří převážně Snapchat.

V České republice tomu zatím tak není. U nás si ještě stále drží první místo Facebook, s větší mezerou je za ním Instagram a nízko se drží Twitter. Vše se však může změnit — a změní.

Vývoj v ČR je vždy oproti Americe opožděný. Ale představte si následující. V dlouhodobém měřítku je v Americe u mladých nejpopulárnější sociální síť Instagram. To povede k většímu používání i u ostatních věkových skupin a hlavně celebrit. A ty budou svůj unikátní obsah sdílet na sítích, kde zacílí na nejvíce uživatelů — Intagram. Někomu třeba i odepíší na komentář, což na Facebooku nedělají, jelikož tam fotka z Instagramu jen putuje přes sdílení. No a myslíte si, že tyto celebrity sledují jen lidé z Ameriky? Samozřejmě, že ne. Celosvětově se to bude šířit (a už se tak dávno děje) podobně jako Facebook ve svých dobrých letech.

Dalším důvodem je také to, že na Facebook se ve velkém přidávají také starší generace, včetně rodičů dětí. A myslíte si, že děti chtějí být špehovány rodiči na sociálních sítích? Samozřejmě ne, proto také velmi klesá oblíbenost Facebooku.

Navíc, osobně se mi zdá touha pro svém vlastním microbrandu pro většinu mladých lidí jako ještě větší trhák Instagramu.

Rawwwrr minions

Z průzkumu se také zjistilo, že mladí lidé na sociálních sítích rádi objevují nové a odlišné značky. Sledované trendy navíc ukazují na to, že teenageři používají sociální média, převážně Instagram, k vytvoření jejich vlastního a jedinečného microbrandu. Přitom hledají podobné lidi a snaží se získat uznání.

zdroj: dailymail.com.uk